„Nowe” pociągi dla Kolei Mazowieckich

„Kolejarze z Bałkanów pozbyli się starych pociągów, które uznali za niezdatne do jazdy. Kupiły je… Koleje Mazowieckie. Polski przewoźnik wyda miliardy, by pociągi odnowić i zrobić z nich nowoczesne składy.”

(via [dziennik.pl])

Ja wiem, że na nowe pociągi pewnie ich nie stać. Ja wiem, że można zregenerować. Ja wiem, że to taniej. Ale coraz mniej się dziwię nabijaniu się z Polski na 4chanie i pochodnych, że jesteśmy „Europe’s Niggers”. Do nas trafiają wszystkie szroty Europy. Jeszcze jakiś czas temu to były samochody z Niemiec, więc można się pocieszać, że ma się „furę z Zachodu” (bo oczywiście dziadek-Niemiec w ciąży jeździł nią tylko raz w tygodniu do kościoła). Ale teraz jeszcze złom z Bałkanów, który był dla nich zbyt kiepski. Chociaż tu też nie ma co się dziwić – w końcu Bałkany już dawno przestały być „powojennym Sarajewem”, z którym wszystkim u nas się kojarzą. Sama Chorwacja ma więcej autostrad niż Polska, więc o różnicy poziomów nie ma co gadać.

7 myśli w temacie “„Nowe” pociągi dla Kolei Mazowieckich”

  1. Jak nie stać na nowe to się kupuje używane. KM zrobiły to co wcześniej SKM. Dla pasazerów lepiej żeby jeździło pociągów więcej, nawet takich, niż gdyby same nie jeździły.

    Z drugiej strony nie wiem jak to jest z tymi cenami. 15mln to dużo, bo 14WE SKM-ki kosztowały 9mln, a nowy Flirt 18mln.

  2. A ja bym się tak nie przejmował – w wypadku pociągów pytanie jest proste: czy gdyby Koleje Mazowieckie miały kupić nówki -kupiły by? Pewnie by kasy nie miały. Biedni, k… jesteśmy i tyle, kupujemy na co nas stać. Po tych torach i tak szkoda puszczać jakieś lepsze pociągi… A misie z 4chana ciekawe czy będą się dalej tak śmiać, jak sami zaczną kupować na wyprzedażach – w końcu ten „koniec kryzysu” to tylko chwilowa sprawa, wszystko pieprznie jeszcze bardziej.

  3. @Vroo: Ależ oczywiście, lepiej że jest coś niż nic. Ale po pierwsze, jak to mówi stare przysłowie, „biednego nie stać na tanie rzeczy” – ciekawe kiedy szroty po renowacji padną całkowicie, a po drugie – raczej chodzi mi raczej o niesmak, że kupujemy to, co dla innych jest już nie do użytku.

  4. @Pietia: Misie z 4chana się śmieją z wszystkiego, i będą się śmiali – i good for them 🙂 Ja sam się śmieję z polandball i „Poland cannot into space” – ale sęk w tym, że ich nabijanie się ma coraz większy sens 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.