Projekty

Lista moich projektów rozpoczętych, a kiedyś (jak takie będą), też skończonych:

 • Pierścienie do przenoszenia automatyki aparatu fotograficznego do obiektywu przez mieszek makro
  • Status: mam mieszek, taśmę, do zamówienia jeszcze pierścienie; poskładać wszystko do kupy.
 • Miernik przeciążenia z rejestratorem i wyświetlaczem
  • Akcelerometr na kostce, spięty z pamięcią i wyświetlaczem od Noki 6300 (or sth), pod kontrolą procesora z rodziny ATmega. Z „darmowych próbek” dostałem akcelerometr, ale w obudowie QFN, której normalną lutownicą nie podejmę się lutować do płytki. Na Ebay kupiłem taki na płytce prototypowej. Mikrokontroler mam, programator mam, kostkę pamięci sterowanej szeregowo mam, moduł obsługi wyświetlacza mam, wyświetlacza nie mam.
  • Status: na razie nic konkretnego nie zrobiłem. Powinienem zacząć od testów sczytywania danych z akcelerometru. Można też pomyśleć o przekazywaniu ich „live” do komputera przez interfejs szeregowy, i2c lub USB (dobra okazja do nauczenia się wymiany danych przez USB, aczkolwiek w najprostszej postaci da się przez konwerter szeregowy do USB)
 • Komputer media center
  • Komputer na bazie kadłubka Fujitsu-Siemens Scaleo EV, którego zamówiłem w postaci obudowa z płytą główną + radiator na proca + klawiatura bezprzewodowa + mysz. Dokupiłem już pamięć, dysk twardy, procesor, kartę TV, napęd DVD wygrzebałem z szuflady. Komputer wstępnie ma pracować pod kontrolą Windowsa XP i GB-PVR.
  • Status: poskładane, system zainstalowany, podłączony do telewizora, przetestować oprogramowanie media-center
  • Update: Zrezygnowałem z GB-PVR na rzecz XBMC – jest bardziej eye-candy, a to też był jeden z celów. Minusem jest brak możliwości nagrywania sygnału z karty telewizyjnej, ale mam dekoder kablówki z nagrywarką – plus że mogę nagrywać sygnał HD, minus że nie ma łatwej metody przerzucania obrazu do komputera. Komputer w takiej konfiguracji jaką mam daje radę odtwarzać obraz Full HD, ale przy bardziej dynamicznych scenach potrafi się przyciąć, więc dołożyłem „prawdziwą” kartę graficzną (chłodzony pasywnie HIS Radeon HD 5570 Silence 1GB DDR5 – aczkolwiek radiator jest zbyt wysoki i trochę uwypukla mi obudowę), i zainstalowałem wersję beta XBMC (z tego co widzę, to kilka dni temu wyszła już wersja stabilna), obsługującą sprzętowe wspomaganie dekodowania HD.

2 myśli w temacie “Projekty”

 1. Myślę, że sporym osiągnięciem jest również phpkurs.pl!

  Szczególnie, że jest ukończony i setki nowych programistów korzystają z niego każdego dnia.

 2. Nie chciałbyś odświeżyć wyglądu swojej stronki phpkurs.pl? Nawet przerzucenie się na sam bootstrap byłoby ładniejsze niż jakieś stare i słabo wyglądające efekty i nieprzystosowanie strony do telefonów. Nie wygląda to zbyt dobrze obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Silly is a state of mind, stupid is a way of life.